Kytičkový den

Pionýři pomáhají, jak jen mohou, a proto se letos opět zapojili do prodávání žlutých kytiček, které symbolizují měsíček lékařský, v rámci 26. ročníku celonárodní veřejné sbírky, Českého dne proti rakovině.
Proto i naše pionýrská skupina Habartov nezahálela a zúčastnila se ve středu 11.5.2022 Kytičkového dne, aby pomohla lidem a dětem nemocným rakovinou.
Sešli jsme se již brzy ráno, připravili jsme si kytičky, kasičku, oblékli žlutá trička a vyrazili do „terénu“ prodávat. Tato akce je hodně známá i v  našem malém městě a někteří lidé nás dokonce sami vyhledali, aby si kvítek od nás zakoupili.
Postupně jsme prošli skoro celé město Habartov a snažili se vybrat co nejvíce peněz na činnost Ligy proti rakovině. Dopoledne jsme zašli na Městský úřad a pohybovali se po náměstí. V odpoledních hodinách jsme se vydali prodávat k místnímu Tescu.
Společně se zakoupenou kytičkou jsme rozdávali leták zaměřený výhradně na nádorové onemocnění děložního čípku a varlat. I Letos se kytičky opět prodávali ještě do neděle 15.5. v kamenných obchodech. Nám s prodejem pomohli v prodejně potravin u Pňáčků na náměstí a moc jim za to děkujeme.
Společně jsme prodali všech 450 kytiček a vybrali za ně úžasných 11 062 korun. Děkujeme všem, kteří si kytičku zakoupili a že tato částka pomůže alespoň trochu zlepšit kvalitu života onkologických pacientů a vybavení onkologických center.