30.9.- Kytičkový den
21.11.- Sčítání Kání

fotka20

Kouzelná noc

V pátek 14. 2. 2020 se členové oddílu Orion sešli po 18té hodině v pionýrské klubovně, kterou mají v DDM Habartov, aby si mohli prožít v pořadí již třetí Kouzelnou noc.
Po příchodu do klubovny jsme se rozdělili do dvou družstev a vylosovali si figurku pro hru. Tentokrát jsme hráli vědomostní hru. Na tabuli vyselo velké hrací pole, po kterém jsme postupovali se svou figurkou. Když jsme postoupili na červené pole, čekal nás úkol ze zálesáckých znalostí, na modrém poli zase úkol na logiku. Házeli jsme listem papíru do dálky, trefovali kuličku co nejblíže ke zdi anebo psali, jaká zvířata mají zelenou barvu a kolik známe pohádkových bytostí. Souboj to byl opravdu napínavý až do konce. Vítězné družstvo došlo do cíle o pouhé jedno políčko před druhým.
Jako další nás čekala diskotéka, při které jsme si zahráli i pár zábavných her. První mezihra byla strefit se propiskou, kterou jsme měli přivázanou na provázku a visela zepředu kousek pod koleny, do hrdla lahve. Za chvilku se nám to povedlo. Po dalším tanci jsme si udělali druhé kolo. Ale tentokrát visela propiska za našimi zády. Pro nás nic těžkého.
V půl desáté večer jsme se už převlékli do pyžam. Každý z nás si s sebou přinesl svou oblíbenou knížku a někteří nám i kousek z té své přečetli. Když už jsme se pořádně vyřádili, vytancovali a unavili, rozbalili jsme si spacáky a šli spát.
Ráno po probuzení na nás čekala snídaně v podobě dobré bábovky, kterou pro nás připravili vedoucí. Po snídani jsme si v klidu sbalili, chvilku si ještě pohráli stolní hry a poté už si pro nás přišli rodiče a my jim cestou domů vyprávěli co jsme zažili.