30.9.- Kytičkový den
21.11.- Sčítání Kání

fotka6

Pohádkový les

Dvacátý ročník Pohádkového lesa, který pořádají habartovští pionýři, dal opět šanci nejmenším turistům, vydat se za pohádkovými bytostmi.
Těch, kteří společně se svými rodiči přišli na start, bylo opravdu dost. Každý dostal na startu papírovou letenku na razítka za splněné úkoly a pak už mohli vyrazit na trasu dlouhou necelé tři kilometry do společnosti pohádkových bytostí.
Hned na začátku lesa na ně čekala Liška, u které měly děti za úkol donést mravenčí vajíčka zpět do mraveniště. Dále po cestě děti došly k dvěma loupežníkům, kteří si pro ně nachystali pyramidu z plechovek, a děti měli za úkol, na tři pokusy ji pokud možno celou shodit. Všichni se moc snažili, a některým se to i povedlo. Pak pomohli dalším pohádkovým bytostem naházet spoustu šišek do pejskova košíku, pochytat rybičky, nebo se trefit do středu velkého terče.
V cíli cesty na ně ještě čekala kočička se svými koňmi. Děti měli za úkol na koně nasednout a dojet na konec dráhy, kde musely hodit podkovu na zapíchnutý kolík.
Pak si už jen přišli do cíle pro diplom a sladkou odměnu za splnění všech úkolů, které si na ně pohádkové bytosti přichystali.
Na Rádském hřišti nemohl, ovšem jako již tradičně, chybět ani náš pionýrský maskot pejsek Davídek.
Doufejme, že si děti procházku pohádkovým lesem moc užili a příště se opět za pohádkovými bytostmi vydají.